Леванте победи Барселона с 2:1 в първи осминафинален мач от турнира за Купата на краля. Головете на "Суидат де Валенсия" бяха дело на Кабако (4), Борха Майорал (18) и Фелипе Коутиньо (85-дузпа).

"Каталунците" изиграха слаб мач. Треньорът Ернесто Валверде бе дал почивка на някои от звездите си. Меси, Луис Суарес, Пике и Ракитич пропуснаха срещата, а шанс за изява получиха Малком, Аленя, Артуро Видал и някои юноши.

Реваншът е следващата седмица.

Леванте - Барселона 2:1

Леванте - Барселона 2:1, Коутиньо върна един гол

Двата тима се изправят в първи осминафинален мач за Купата на краля

Леванте излезе напред в резултата още в 4-ата минута. Защитникът Кабако бе изпуснат от Серхио Бускетс и с глава насочи топката във вратата на Силесен след центриране от пряк свободен удар.

Две минути по-късно Боатенг бе изведен зад защитата на Барса, но Силесен успя да спаси удара му. Малко по-късно отново холандският вратат се оказа последна преграда пред гола. Стражът успя някак си да избие удар на Кампаня от няколко метра.

В 18-ата минута Леванте удвои преднината си. Боатенг с чудесен пас намери Борха Майорал на скорост, той напредна и успя да промуши топката във вратата за 2:0.

Снимка 399549

След гола Барса се събуди и организира две опасни атаки. Първо в 19-ата минута Фернандес отрази удар на Дембеле.

Минута по-късно Малко изскочи зад отбраната на Леванте, напредна с топката, но ударът му бе блокиран от вратаря на домакините.

В 23-ата минута Фернандес спаси удар извън наказателното поле на Карлес Аленя.

В края на полувремето Борха Майорал можеше да направи преднината на своя отбор класическа. Кабако свали топката за нападателя, чийто силен удар мина покрай вратата.

Втората част отново започна с шанс за Леванте. Рубен Рочина отправи изстрел по земя извън наказателното поле, но не успя да затрудни особено Силесен.

Снимка 399551

В 54-ата минута Майорал бе изведен зад отбраната, но не можа да преодолее вратаря на гостите. Минута по-късно Силесен отрази бомбен удар на Симон.

В 64-ата минута Моралес получи пас зад обраната, ударът му обаче срещна тялото на Силесен и мина над вратата. В 81-ата минута Мурийо изпревари Майорал и изчисти топката в корнер.

Снимка 399552

В 85-ата минута Барселона върна един гол. Фелипе Коутиньо се разписа от дузпа. Денис Суарес проби отдясно, финтира последователно Коке и Симон, след което бе препънат от първия.

До края на срещата Леванте успя да запази преднината си.