От Българската асоциация на леката авиация настояват да бъде въведен регламент и да се контролира техническата изправност на летателните апарати, а пилотите на делта- и парапланерите да се обучават в лицензирани центрове, съобщи БНР.
Повод за изразената от асоциацията позиция е днешният инцидент, при който между селата Горна Росица и Батошево загинаха двама делтапланеристи от Севлиево.
Според очевидци, машината се е завъртяла във въздуха и е паднала почти отвесно. Предполага се, че повреда в двигателя е довела до почти пълно разрушаване на крилото.
Luftflotte Eins
на 21.11.2009 в 21:11:27 #3Контролът да го духа, хората които го предлагат също ! Под предлог по голяма сигурност за всяко едно нещо в този шибан живот вече трябва да искам разрешение, бележка, свидетелство, удостоверение или благоволение. Като не ви харесва какъв гражданин съм си вземайте скапаната държава и се махайте от земята ми ... докато не съм ви махнал с оръжие !

VOIV
на 21.11.2009 в 19:03:20 #2Аллллоооооо, цървули такива! Такова понятие като лека авиация няма, няма и да има. Има "авиация с общо предназначение" според ЗГВ. Прочетете малко и тогава летете. Никой от тия галфони не чете, ама искат да летят.
Dragunov7_62
на 21.11.2009 в 18:56:17 #1след дъжд качулка.