Кметът на София Йорданка Фандъкова заяви, че в момента Столична община прави всичко възможно да се състои идващият ски сезон.
По думите й предстоят разговори с всички заинтересовани лица, в това число държавната агенция по горите и концесионерът „Витоша ски".
Фандъкова изтъкна още, че съществуващите ски съоръжения ще бъдат въведени отново в експлоатация без да се разширяват писти или да се променят предназначения на земи от горския фонд.
mnogokrasiva
на 09.08.2012 в 14:40:07 #1Отдавна този проблем трябваше да се реши и то чрез приемането на стария вариант на закона. Сега приеха скапан закон и си губят времето „да спасяват ски сезона”. Ако законът си беше приет в първоначалния вид, нямаше да има нужда някой да спасява ските. То у нас се мисли на парче, рядко се работи в дългосрочна перспектива. Сега с новоприетия закон се дава възможност за истинска бетонна инвазия. Кому беше нужно това? Май на зелените откаченяци, които скачаха като луди по улиците на София. Заради тях ски сезонът трябва да се спасява.