Оценката на гражданите за съдебната реформа се подобрява, но негативните оценки все още доминират. Това показва национално изследване на "Алфа Рисърч" за ефекта от съдебните реформи у нас.
Изследването показва, че гражданите, ползвали услугите на съдилищата в средноголемите градове смятат, че съдилищата имат по-голяма независимост от икономически и политически натиск, както и от натиск от организираната престъпност.
22,9 от хората са дали отрицателна оценки за съдилищата в големите градове за тази година, докато миналата година техният дял е бил 38,8 процента, съобщава БНР.
38,5 процента от анкетираните граждани, ползвали услугите на съдилищата в Пловдив, Варна и Бургас заявяват, че очакват справедлив процес, а през 2006 на това мнение са били 22,4 процента.
Проучването е направено чрез интервюта "лице в лице" с над 3 000 граждани и клиенти на съда.
Резултатите показват значителни подобрения в мнението на клиентите на съдилищата по отношение на ефективността на първоинстанционните производства, предоставянето на административни услуги и достъпа до информация, се посочва още в изследването.
USD
CHF
GBP
Shushko
на 12.09.2007 в 21:47:02 #10Майкъл Корлеоне
на 12.09.2007 в 15:17:07 #9barut
на 12.09.2007 в 09:43:28 #8pepsi
на 12.09.2007 в 08:51:25 #7rusa
на 11.09.2007 в 15:37:25 #6keke25
на 11.09.2007 в 14:33:47 #5UglyUser
на 11.09.2007 в 13:58:24 #4Filco
на 11.09.2007 в 13:48:36 #3"
Abadbobata
на 11.09.2007 в 13:21:57 #2esquire
на 11.09.2007 в 13:21:18 #1