Тежък пътен инцидент е станал малко след 7:30 часа тази сутрин в Сливен, съобщи bTV. Кола е блъснала възрастна жена, която пресичала до пешеходна пътека, след което е напуснала местопроизшествието.
69-годишната жена пресичала един от оживените булеварди в града, когато колата я връхлетяла с висока скорост.
Ударът бил силен и жената загинала на място. 29-годишният шофьор избягал и се опитал да прикрие в автосервиз следите по колата от инцидента. По-късно е задържан.
Мъжът не е криминално проявен. Взета му е кръвна проба за алкохол и наркотици.
По късно подробности по случая бяха предоставени от административния ръководител на Окръжна прокуратура-Сливен Веселин Гангалов и инспектор Стефан Стефанов от сектор "Пътна полиция" при ОДМВР-Сливен на брифинг, информация за който бе оповестена от държавното обвинение.
Стана ясно, че шофьорът е бил дрогиран. Той е задържан за срок до 72 часа и вече му е повдигнато обвинение. Престъплението е с правна квалификация по чл.343 ал.ІІІ предл.2 и 4 вр. с чл.342 ал.І от НК във вр. със закона за Движение по пътищата.
Инцидентът е станал на бул. "Христо Ботев" в Сливен. Мъжът е шофирал след употреба на канабис и метамфетамин.
Инсп. Стефанов съобщи, че шофьорът е бил установен и задържан часове след случая.
Предстои да бъде внесено в съда искане дрогираният шофьор да бъде оставен за постоянно в ареста.