Служители на отдел Киберпрестъпност- ГДБОП са иззели голямо количество стоки, носещи обозначения на защитени търговски марки, съобщиха от МВР.
Операцията е проведена на 15 септември и е резултат от анализ на риска, осъществен от Междуведомствения център за противодействие на контрабандата и контрол на рискови стоки в ГДБОП.
В хода на действията по неотложност са иззети 6540 чифта обувки, върху които неправомерно е поставено лого на известни търговски марки.
От МВР обясняват, че е честа практика недобросъвестни търговци да внасят на територията на страната и ЕС нискокачествени или стоки със съмнително качество и характеристики. С цел бързата им продажба, потребителите се въвеждат в заблуждение от поставените върху тях изображения, копиращи или имитиращи логата на известни и надеждни марки и производители. Много подобни стоки са със занижено качество, характеристики или дълготрайност при употреба.