Има съмнения, че в блоковете, които са непосредствено до община "Искър" в столичния квартал „Дружба" масово се продават наркотици, съобщи bTV. И разпространители, и потребители живеят в общински жилища. Двете групи взаимно се обвиняват пред властите.

Пред камерата жена, подала една от последните жалби, коментира, че нейна съседка е обвинявана, че подслонява дилъри и че самата тя търгува с наркотици.

Според  жител на квартала, който по думите си на съседи, е лежал 30 години в затвора, един и същ човек държи целия терен от 20 години, показа репортаж на медията.

Ромите твърдят, че са подали редица сигнали в Осмо районно. Според МВР-София сигнали няма.

За последните пет години са образувани пет досъдебни производства за наркоразпространение само в два от общинските блокове.

Едно от досъдебните производства е повдигнато срещу Теменужка, която е майка на две деца. Тя е била задържана със 150 топчета марихуана.

„Направиха ми невинно три дела за наркотици, имам две дела за хероинища, треви, амфетамини...нямам идея за какво става въпрос", обясни Теменужка.

От общината в район „Искър" отказват коментар по въпроса, защото бил в компетенциите на полицията, съобщава bTV.