Районният съд във Варна пусна от ареста единствения задържан по случая с незаконното строителство в местността "Баба Алино", предаде Нова.

Задържаният е Станислав Радев, на който днес му е наложена най-леката мярка за неотклонение "подписка". Според съда няма опасност Радев да се укри, а освен това се грижел за болния си баща.

Бивш шеф на ДАНС-Варна: Украинският посланик се обади на Денев и заповедта на ДАНС срещу Невзоров падна

Бивш шеф на ДАНС-Варна: Украинският посланик се обади на Денев и заповедта на ДАНС срещу Невзоров падна

За този случай се нарушиха основни принципи на ДАНС

Припомняме, че той беше задържан след акцията в Общината в район "Приморски", която се проведе на 25 юни. На следващия ден от Районната прокуратура - Варна и временният главсек на МВР Любомир Николов се похвали, че на мъжа било повдиганто обвинения за документно престъпление. Според прокуратурата той е участвал в изготвянето на над 1000 документа с неверни факти и обстоятелства, които са станали основа за издаване на удостоверения за търпимост с невярно съдържание.

Именно с такива документи се е случвал строежът в комплекса "Форест клуб" на корпорация КУБ.

Припомняме, че по време на акцията от 25 юни бяха задържани 25 души. Собственикът на КУБ - Олег Навзоров, към момента нито е задържан, нито е обвинен, тъй като от прокуратурата заявиха, че нямали достатъчно доказателства срещу него, въпреки че в началото на юли 2025 г. ДАНС издава заповед срещу Невзоров да напусне България, като основният мотив е пране на пари, но 10 дни по-късно тогавашният и.ф. Деньо Денев отменя тази заповед.

По-рано днес Невзоров уверява, че екипът на компанията продължава да изпълнява всички поети ангажименти и да работи по текущите проекти.

Олег Невзоров във Facebook: Продължаваме да работим по проектите си

Олег Невзоров във Facebook: Продължаваме да работим по проектите си

Той заяви, че скоро ще свикат пресконференция