380 кг канабис иззеха полицаи от ОДМВР-Благоевград, съобщиха от МВР.

Акцията е предприета в околностите на петричкото с. Крънджилица

По време на акцията в гориста местност на 20 и 21 март полицаите открили специален тайник. В него били укрити около 380 кг снопове суха тревиста маса. При направения полеви наркотест изсушената трева реагирала положително на марихуана.

Наркотиците били натоварени в камион, но поради влошените атмосферни условия той блокирал в снега. Наложило се полицейски постове да охраняват иззетия канабис до идването на  необходимата техника.

Към 23 часа  на 21-ви бил проправен път до блокираните в снега полицейски служители

След потърсено съдействие и от кметовете на с.Никудин и община Струмяни в ранните часове на 21-ви започнало пренасянето на иззетия канабис.

Полицаите изнесли на ръце сноповете до проправения от техниката път. Там канабисът бил натоварен на камион и транспортиран към Петрич. По случая в е образувано полицейско дознание.

От МВР допълват, че предстои експертиза на намереното количество, изясняване на собствеността на имота, където е намерен, както и разследване кой и с каква цел е ползвал тайния склад.