Окръжна Прокуратура - Русе внесе обвинителен акт за трагедията в Божичен.

Двама са обвинените според събраните от прокуратурата доказателства. Обвинението е за причиняване на смърт на повече от едно лице поради незнание.

Припомняме, че произшествие в цех за варене на боза в Божичен, станало около на 27 февруари, причини смъртта на трима души.

В производственото помещение се е произвеждала известната в Русе боза с марката "Божена". Тежкият над 4 тона казан за варене на боза гръмна в момент, когато е бил пълен с един тон продукция, разположен в пристройка до двуетажна масивна селска къща близо центъра на селото.

Къщата е била собственост на русенеца Димитър Данчев, който заедно със съсобственика Даниел Рачев са присъствали на трагедията.

Загиналите бяха 62 - годишният Кольо Колев, 64 - годишната Атанаска Бонева и 32 - годишната Диана Георгиева.