На 20 ноември в НДК шесткратната световна шампионка по художествена гимнастика Лили Игнатова представя своя танцов спектакъл "Легендата".
Хореографията Игнатова поставя съвместно с Ивайло Иванов, музиката е на Георги Андреев. Солисти са Ива Тепешанова и Камен Иванов. Изпълнението е на танцова група Bulgarian Dream Dancers. Свири Симфоничният оркестър на Софийската опера и балет.
Авторският спектакъл на Лили Игнатова е вариант на поставения преди време "Орфей и Евридика". Това е единственият български спектакъл, игран в прочутата зала "Роял Албърт Хол" в Лондон и там пожъна голям успех.
В "Легендата" автентичната българска музика, мода и танци са съчетани с художествената гимнастика.
"Легендата" разказва за храбри воини и приказни девойки, за среща между приказно и реално, за раждането на чистата любов и за битката за и против нея. Може би не тук и сега, но любовта винаги побеждава.
Танцовият спектакъл "Легендата" ще се играе и в Пловдив, но там ще свири Пловдивския филхармоничен оркестър, а солисти са ансамбъл Тракия.
titi
на 23.11.2006 в 21:07:35 #2samoray
на 17.11.2006 в 18:05:43 #1