Инфраструктурата на газовия завод "Ел Техидо" в Северна Венецуела е разрушена в резултат на терористична атака и на място работят ремонтни екипи. Това разкри министърът на петрола на латиноамериканската страна Тарек Ел-Аисами в "Туитър".

"Бихме искали да съобщим на националната и международната общност за нов терористичен акт срещу нашата основна петролна компания, имам предвид PDVSA", обяви Ел-Аисами.

Венецуела регистрира 3000% инфлация през 2020 г.

Венецуела регистрира 3000% инфлация през 2020 г.

Богатата на петрол държава изпадна в най-тежката икономическа криза в съвременната си история

Терористичната атака е извършена в град Ел Техеро, щата Монагас, в петък вечерта. Тук се намира енергийни мощности, които служат като завод за пълнене на газ. Към момента няма информация за жертви и ранени.

Ел-Аисами отбеляза, че в момента са в сила аварийни протоколи за незабавно възстановяване на атакуваната инфраструктура и са разположени ремонтни екипи.