Полицейското управление на Луисвил иска да уволни двама детективи, свързани със случая Бриона Тейлър, съобщиха пред CNN адвокатите на служителите на реда.
Детектив Джошуа Джейнс е получил писмо за предварително прекратяване на договора си по-рано във вторник, каза адвокатът му Томас Клей.
Бриона Тейлър беше застреляна и убита от полицаите в Луисвил в нейния апартамент по време на акция в ранните сутрешни часове на 13 март.
Според адвокат Джарод Бек детектив Майлс Косгроув също е получил писмо за предварително прекратяване на договора си.
Тейлър бе простреляна осем пъти от служители на реда, провеждащи разследване за притежание на наркотици.
В дома ѝ не са били открити наркотици.
Припомняме, че случаят бе сред тези, довели до протести в цялата страна срещу расизма в полицията. Демонстрации се проведоха и в Европа.
Убийството на Джордж Флойд доведе до арест и съд на полицай и уволнение на двама други.