Президентът на САЩ Доналд Тръмп е човек, който предизвиква реакция и е факт, че независимо дали от това хората дали го харесват или не, едни смятат, че е гениален, а други го определят като идиот. Тръмп осъществява една тройна програма и играе като актьор пред публиката, като изпипва слабите места и вижда реакцията на публиката. Това заяви Любомир Дацов, член на Фискалния съвет пред БТВ.

По думите му това, което прави Тръмп е странно. Тръмп иска да преструктурира Америка и фискалната политика, посочи той. "Кризата, за да се случи трябва да е нещо от типа от 8 до 9 месеца. Това, което се стреми да предизвика Тръмп, е инфлация в света", коментира Любомир Дацов.

Според него Европа е като менгеме и ще пострада най-много от митата на САЩ. Любомир Дацов е на мнение, че поредната играе, която играе Тръмп, е насочена именно срещу Китай. Причината - китайската държава е именно тази държава, която удари шамар на президента на САЩ и му каза "гледай си работата".

Любомир Дацов отбеляза, че България има проблем, защото няма експозиция към Китай. "Диверсификацията на рисковете при нас е малка, защото сме концентрирани към Европа, но за пореден път показахме, че сме неподготвени за случващото се в международен план", изтъкна бившият заместник-министър на финансите.

САЩ слагат на пауза митата за 90 дни, с изключение на Китай
Обновена

САЩ слагат на пауза митата за 90 дни, с изключение на Китай

На Пекин се налагат мита от 125%, влизащи в сила незабавно