Лидерът на СДС Мартин Димитров разкритикува промените в състава на Комисията за защита на конкуренцията, съобщи bTV. Според него, това, че бившият говорител на ЦИК Александър Александров е запазил мястото си в нея (макар и не като заместник-председател) е „награда" за проблемите, които е създал той при регистрацията на новата партия.
В началото на днешното пленарно заседание, предложение на председателя на Народното събрание Цецка Цачева, като първа и допълнителна точка влезе избиране на състава на органа.
Димитров припомни, че временната анкетна комисия, която проверяваше назначенията на Тройната коалиция, е установила, че преизбраният за председател Петко Николов е близък до НДСВ, а Александър Александров - до БСП. „Въпреки негативната оценка, че тези хора са представители на лоши практики на тройната коалиция, ГЕРБ ги преназначава по скандален начин, преди почивен ден, без дебат и изслушване в комисия", коментира съпредседателят на Синята коалиция.
"Тази комисия е вреден орган в този си състав", коментира лидерът на ДСБ Иван Костов. Той заподозря, че БСП, ДПС и ГЕРБ са сключили споразумение за преизбиране на същия състав.
Костов припомни, че преди време СДС и ДСБ са поискали КЗК да спре сделките за БТК и концесията за магистрала "Тракия", но това не се е случило.
Съпредседателят на парламентарната група на ГЕРБ Искра Фидосова опонира на Димитров и Костов като обясни, че номинациите са професионално обосновани. "Предложенията ни са хора, които повече от седем-осем години са в комисията, добре познават материята и са с добри оценки от Брюксел", разясни Фидосова.
Карина
на 23.09.2010 в 19:09:54 #3кат възроптахте си избрахте по убави - НДСВ с добавка ДПС, а после пък и БСП, сега ГЕРБ, всичко е точно продължавайте в същия дух да възроптавате умничета ненагледни
Карина
на 23.09.2010 в 19:07:06 #2а вие като сте толкова доволни, че кадрите на тройната коалиция си остават по места, ръкоплещете бре
Е и кадър на ДС има, щото накъде без тях 
max_power
на 23.09.2010 в 17:49:38 #1A че всичкия народ възропта срещу СДС, какво правим?