Когато бъде обнародвана актуализацията на бюджета хората ще могат да ползват отстъпката от 25 стотинки за бензина. Днес няма извънреден брой на Държавен вестник, така че най-вероятно обнародването ще се случи утре, а законодателят дава тридневен срок за прилагане. Това означава, че от събота клиентите би трябвало да могат да се възползват от държавната помощ.
Мярката е пожелателна, но всички членове на асоциацията са готови да я прилагат, уточни пред БиТиВи Светослав Бенчев от Петролната и газова асоциация (БПГА).
Клиентите трябва да питат на бензиностанциите дали се прилага държавната мярка. Бенчев смята, че е добре, че мярката е пожелателна, а не задължителна. Мярката се отнася за евтините горива, както и за мотори и леки коли. Служебни и товарни автомобили няма да ползват отстъпката, както каза Бенчев. Тепърва ще се обсъжда дали бензиностанциите ще предлагат и други отстъпки на клиентите си.
Има отлив на клиенти в последно време, поясни още Светослав Бенчев.
Той очаква цените на бензина да се задържат на това ниво. Няма как да падне цената на бензина, по думите му.
USD
CHF
EUR
GBP
ce
на 04.07.2022 в 11:37:32 #2по соца боядисваха "служебните" горива защото хората ги точеха от служебните в частните коли сега ще е нещо подобно разбира се ако изобщо някой ще го направи както №1 каза
foxit
на 04.07.2022 в 09:08:29 #1А то пък кой ли ще го ползва!? Софтуер трябвало, а на никой не му се занимава с това, още повече, че щели да си получат компенсацията след не знам си колко време. Сега никой няма да зарежда с отстъпка, но пък накрая милионите компенсация ще потънат в нечии джобове. Реалността в Абсурдистан….