Отборът на Ница загуби домакинството си на московския Локомотив, в първия 1/16-финален сблъсък между двата тима в Лига Европа.

В герой за французите можеше да се превърне лидерът в атаката на състава Марио Балотели. Нападателят вкара и двете попадения за тима си, преди мразовития реванш на руска земя.

Истинският доминант в срещата обаче бе в тима на гостите и се казва Мануел Фернандеш. Португалският национал се отчете с хеттрик, давайки важна преднина на отбора си преди следващия двубой.

Резултатът беше открит още в 4-ата минута, когато Сен-Максимин изведе Балотели в чудесна позиция, от която той просто нямаше как да сгреши за 1:0.

24 минути по-късно Ница получи правото да изпълни дузпа. Зад топката на бялата точка застана отново Балотели, който я прати в мрежата за 2:0.

Снимка 340515

Източник: UEFA.com

В самия край на първото полувреме Мануел Фернандеш върна едно попадение за Локомотив, също след точно изпълнена дузпа.

Отново Фернандеш бе точен в 69-ата, а след това и в 77-ата минута на мача, оформяйки крайното 2:3.