Милан победи Риека с 3:2 в драматичен мач от Лига Европа. Андре Силва (14) и Матео Мусакио (53) дадоха аванс на италианския клуб, а Баду Максуел Акости (86) и Йосип Елез в (89-дузпа) изравниха резултата, а в добавеното време на срещата Патрик Кутроне донесе трите точки за "росонерите"

Милан е водач в група "D" с пълен актив от 6 точки. АЕК (Атина) е втори с 4, следван от Аустрия (Виена) с 1, а Риека все още няма точки в актива си.

Снимка 315024

Срещата изненадващо започна с две опасни положения пред Джанлуиджи Донарума. Все пак в 14-ата минута Андре Силва напредна отляво, преодоля бранител и със силен удар откри резутлата.

В 53-ата минута "росонерите" отбелязаха втори гол дело на Матео Мусакио. Аржентинският бранител се разписа след центриране от корнер, при което Бонучи му свали топката и той разстреля вратаря.

Карло Анчелоти е фаворит за нов треньор на Милан

Карло Анчелоти няма да стои дълго без работа

Специалистът бе уволнен от Байерн преди часове

В 84-ата минута ганайският нападател на гостите Баду Максуел Акости върна едно попадение, а пет по-късно Йосип Елез изравни след точно изпълнение на дузпа.

Дълбоко в добавеното време Патрик Кутроне донесе трите точки на "росонерите". Талантливият нападател се разписа след отлично извеждащо подаване на Фабио Борини.