Случаите на морбили в България се увеличават, съобщава БиТиВи. Те са вече 408 на брой.

Близо половината от случаите, 211, са регистрирани в област Враца. На второ място по този показател се нарежда област Плевен със 118 случая, а челната тройка се допълва от област Ловеч с 51.

В област Монтана случаите са 11, в София-град - 8, в Русе - 2. По един случай е регистриран в областите Перник, София-област, Търговище и Видин.

337 от заболелите са деца. При 208 от заболелите не са поставени ваксини поради ненавършена възраст или по други причини.

Ваксинацията срещу морбили е задължителна България. Тя се прави на 13-месечна възраст и при навършване на 12-години.

341 случая на морбили са регистрирани в България от началото на годината

341 случая на морбили са регистрирани в България от началото на годината

Най-много заразени има във Врачанска област