Руският газов монополист "Газпром" ще обмисли възможността да се обърне към съда, ако Белурас продължи да не изпълнява своята част от договореното с компанията.
Става въпрос за неизплащане на суми, които Беларус дължи за доставката на газ.
Това се посочва в съобщение на газовия холдинг, цитирано от агенция Новости.
В Москва се състоя работна среща между заместник-председателя на Газпрол Александър Аненков и генералния директор на „Белтрансгаз" Владимир Майоров.
По време на срещата Аненков е подчертал, че ако Беларус продължава да не изплаща задълженията си до покриване на пълната сума, „Газпром" си запазва правото да се обърне към съда.
nono
на 18.07.2008 в 11:59:13 #4Гъзпром прави показно-как се разиграва зависима държава.Стегайте се българи-това ви чака !И да благодарите на Гоце и Серго Станиша!
Avenger_
на 17.07.2008 в 10:48:52 #3Я, Биг Пачата от върл банан-димукратин станал пръв защитник на диктатурата на Лукашенко.
Курвенска му работа....
нешо
на 16.07.2008 в 21:47:44 #2То ака зависи от такива национални предатели като Медведев/форумеца/ и България щеше да стане част от Русия.Навремето един правешки овчар искаше да прави държава с 1300 годин история част от СССР.явно овчаря има доста последователи.
Юлиан-3
на 16.07.2008 в 21:11:53 #1е ...аншлусът е неизбежен .....