След атака на украински БПЛА оперативните служби извадиха телата на двама души изпод развалините на къща в Белгород. Предполага се, че под развалините може да има и дете, издирването продължава. Това съобщава ТАСС, като цитира ръководителя на района Вячеслав Гладков.
За голямо съжаление има загинали, написа Гладков в канала в Telegram.
Службите за спешна помощ извадиха телата на двама души, мъж и жена, изпод развалините. Предполага се, че под отломките може да има дете. Спасителната операция продължава и в момента, добави губернаторът.
Мъж, ранен от падащи отломки от БЛА, е в кома. Той е с диагноза изгаряния на дихателните пътища, горните и долните крайници. Лекарите оценяват състоянието на пострадалата като тежко, тя е със счупен крак и комоцио. Според ръководителя на района в резултат на падащи отломки една жилищна сграда е напълно разрушена, а други две са частично повредени. Пострадали са и три коли.

Русия спряла украинска атака над Белгородска област
Няма пострадали при свалянето на въздушните цели
Припомняме, че това е поредна украинска атака в района за месеца.
През последните месеци Украйна се опита да засили атаките си срещу руската противовъздушна отбрана.
Киев обикновено не поема отговорност за атаки, извършени срещу цели в Русия.