Поредица от експлозии са били чути в събота рано сутринта над южните предградия на ливанската столица Бейрут, съобща АФП.
Израелската армия издаде по-рано заповеди за евакуация на части от района.
Кадри на АФП показват дим, издигащ се от района близо до летището.
Дванадесет души бяха убити и 17 други ранени при израелски въздушни удари срещу Южен Ливан в петък, според ливански медицински и военни източници.
Ливански военен източник, говорещ при условие за анонимност, каза, че израелски дронове и бойни самолети са извършили атаки срещу обекти на Хизбула, три автомобила на Ислямския здравен орган и няколко града в Южен Ливан.
Според ливанското министерство на здравеопазването сред жертвите има боец на Хизбула, осем парамедици от Ислямския здравен орган и трима цивилни. Ранени са шестима парамедици от службата и 11 цивилни.
Израелската армия обяви в петък, че 250 бойци на ливанската групировка "Хизбула", сред които и много нейни командири, са били убити от началото на ограничената сухопътна операция в Южен Ливан.
"Около 250 терористи бяха елиминирани по земя и въздух и бяха атакувани повече от 2000 военни цели, включително терористични елементи и съоръжения, военни сгради, оръжейни складове, ракетни платформи и други подобни", написа армията в X.
"Като част от тази операция, силите успяха да елиминират терористи, които бяха окопани в сгради и позиции в близост до разделителната ограда и да попречат на терористите от "Хизбула" да се приближат до оградата, с цел премахване на заплахата за жителите на север от Израел. По време на операцията силите също откриха складове с бойна техника, ракетни установки, които бяха готови за изстрелване, и взривни устройства на Хизбула, които терористите бяха оставили", се казва в изявлението.
8 израелски войници са убити в Ливан.