Израел ще забави до края на седмицата плановете за нова сухопътна офанзива в Ливан, за да предостави повече време на дипломатическите усилия за разрешаване на конфликта, предадоха световните медии.

Можем да изчакаме още известно време, за да видим дали има възможност за дипломатически процес, каза израелският министър на туризма Ицхак Херцог.

Но Херцог, който е член на израелския кабинет по сигурността, показа ясно, че Израел ще продължи да осъществява военните си планове в случай че преговорите се провалят, предаде Ройтерс.

На заседанието вчера кабинетът одобри разширяване на сухопътната офанзива в Ливан.

Снощи израелската телевизия Канал 2 съобщи, че настъплението е в ход, като предаде за придвижване на войски и танкове от северния израелски град Кириат Шмона на север към ал Хиам в Южен Ливан, но армията отрече информацията и посочи, че става дума за локална операция срещу бойци на Хизбула в селището Хиам.