Руският президент Владимир Путин проведе телефонен разговор с израелския премиер Бенямин Нетаняху. Лидерите обсъдиха събитията в Близкия изток и уреждането на Ивицата Газа. Това съобщава ТАСС, като цитира изявление на пресслужбата на Кремъл.

"Актуалните събития в Близкия изток бяха обсъдени подробно, включително в контекста на плана на президента на САЩ за нормализиране на ситуацията в Ивицата Газа", се казва в изявлението.

Двете страни са обсъдили ситуацията около ядрената програма на Иран и ситуацията в Сирия.

"Проведе се обмен на мнения по регионални въпроси. По-специално беше изразен интерес към намирането на договорно решение на ситуацията около ядрената програма на Иран и към по-нататъшна стабилизация в Сирия", се казва в изявлението на Кремъл.

Иран няма да възобновява ядрените преговори с Европа засега

Иран няма да възобновява ядрените преговори с Европа засега

Техеран призова държавите да "се въздържат от прилагане" на санкциите на ООН

Двамата са обсъдили и плана на президента на САЩ Доналд Тръмп за уреждане на ситуацията в Газа.

"Актуалните събития в Близкия изток бяха обстойно обсъдени, включително в контекста на плана на президента на САЩ за нормализиране на ситуацията в ивицата Газа. Владимир Путин потвърди непоколебимата позиция на Русия в полза на всеобхватно уреждане на палестинския въпрос на добре позната международноправна основа", се казва в изявлението.