Руски самолети бяха повредени, но не унищожени при атаката на Украйна на 1 юни и те ще бъдат възстановени. Това увери заместник-министърът на външните работи на Русия Сергей Рябков, цитиран от "Ройтерс" и ТАСС.
"Въпросното оборудване, както беше заявено и от представители на Министерството на отбраната, не е било унищожено, а повредено. То ще бъде възстановено", поясни той.
Съединените щати оценяват, че атаката с дрон на Украйна през уикенда е поразила до 20 руски военни самолета, унищожавайки около 10 от тях. Посочената от тях цифра е около половината от броя, оповестен от украинския президент Володимир Зеленски.
Въпреки това американските служители определиха атаката като изключително значима. Един от тях предупреди, че тя може да доведе Москва до много по-тежка позиция в преговорите, водени с посредничеството на САЩ, за прекратяване на войната.
Вчера руският лидер Владимир Путин заяви на президента на САЩ Доналд Тръмп в телефонен разговор, че Москва ще трябва да отговори на атаката.
На свой ред Тръмп посочи, че това "е бил добър разговор, но няма да доведе до незабавен мир".
Украйна твърди, че е атакувала четири въздушни бази в Русия със 117 безпилотници, изстреляни от контейнери близо до целите, в операция с кодово име "Паяжина".
bozia-ivanov
на 05.06.2025 в 16:23:03 #2Я виж #1,булгаристанеца как съди за другите,гледайки как се прави в булгаристана,или там където се намира нейде на майната си в западлото—споделя опит и то с детайли ,на които е станал свидетел очевидно…..
Кастело Белведере
на 05.06.2025 в 10:24:50 #1Разбира се , че ще ги поправят. Руаксата кадърност и хаберност ще ги направят с по 3 крила и 1 колесник, ще ги дърпат с въже да запалят, а накрая ще ги инсталират по детските градини да служат за пързалки.