Руските стратегически бомбардировачи Ту-95МС прелетяха над неутралните води на Баренцово и Норвежко море. Това предаде ТАСС, позовавайки се на руското министерство на отбраната.
От ведомството поясняват, че бомбардировачите на руските Въздушно-космически сили са извършили планиран полет, който е продължил повече от седем часа.
Самолетите са били ескортирани от изтребители Су-33. На определени етапи от маршрута бомбардировачите с далечен обсег са били ескортирани и от изтребители на чужди държави.
Руското министерство на отбраната отбелязва, че екипажи на авиацията с далечен обсег редовно летят над неутралните води на Арктика, Северния Атлантик, Тихия океан, както и Балтийско и Черно море. Всички полети на самолетите на руските Въздушно-космически сили се извършват в строго съответствие с международните правила за използване на въздушното пространство над международни води.
USD
CHF
EUR
GBP