Засилените украински удари срещу обектите на "Wildberries" могат да наложат допълнителни изисквания към и без това претоварената руска противовъздушна отбрана и вероятно ще причиняват все по-големи неудобства на руснаците, които използват платформата "Wildberries".
Последните украински удари срещу обектите на "Wildberries" са нанесли щети в размер на около 170 милиарда рубли (около 2,2 милиарда долара) към 24 юли, което вероятно ще окаже натиск върху елитите, които притежават, управляват и имат дялово участие в "Wildberries" като цяло.
Това коментира Институтът за изследване на войната (ISW).
През март 2026 г. Путин е поискал от руските елити да подкрепят финансово военните му усилия, нарушавайки обещанието, което е дал на олигарсите през юли 2000 г., че ще подкрепи приватизацията на съветските активи, стига олигарсите да останат извън руската политика и да се закълнат във вярност към него.
Оттогава насам руските елити, според информациите, се опитват да прехвърлят пари в чужбина, за да защитят активите си от руска национализация.
На 24 юли руски източник от вътрешни кръгове заяви, че Русия спешно изгражда допълнителни стационарни позиции на противовъздушната отбрана "Панцир" в цялата Московска област след ударите срещу обектите на "Wildberries" в областта, проведени между 17 и 19 юли.
Засилващите се украински удари срещу дълбоките тилови райони на Русия, ударите по военната логистика и цели на средно разстояние, както и усилията за изолиране на окупирания Крим, вече налагат допълнителни изисквания за личен състав и материали на Русия, в допълнение към съществуващите ѝ нужди за укомплектоване и отбрана на фронтовата линия.
Русия ще се затрудни да включи складовете на "Wildberries" и подобни съоръжения в нарастващия списък с обекти в тила, които трябва да защитава.
Нарушенията в услугите на "Wildberries" вероятно ще продължат да създават неудобства на руснаците в градски райони като Москва и Санкт Петербург, които Кремъл се е опитвал да предпази от военните действия.
Ударите срещу съоръженията на "Wildberries" могат също да окажат финансов натиск върху елитите в близкото обкръжение на руския президент Владимир Путин.
Според информации, шефът на администрацията на руския президент Антон Вайно и първият заместник-шеф на администрацията Алексей Громов или подкрепят, или са съсобственици на "Wildberries".
Руската централна банка леко понижи основния си лихвен процент за пети път през 2026 г., като се опита да представи руската икономика като стабилна, в съответствие с последните послания на Кремъл.
На 24 юли Руската централна банка обяви, че е понижила основния си лихвен процент от 14,25 на 14 процента — едно от най-малките понижения през последните месеци — и отново подчерта необходимостта от постепенно намаляване на основния лихвен процент.
Централната банка заяви, че годишната инфлация в Русия към 20 юли е била 5,9 процента и че през 2026 г. тя ще се повиши до около шест до седем процента поради увеличенията на цените на горивата.
Това до голяма степен се дължи на украинските удари по руската енергийна инфраструктура.
Гуверньорът на Руската централна банка Елвира Набиулина призна на 24 юли, че растящите цени на горивата допринасят за повишаването на цените на други стоки и услуги, но отбеляза, че Руската централна банка счита ускореното нарастване на цените за временно.
На 24 юли румънски самолет свали неуточнена безпилотна летателна машина във въздушното пространство на Румъния, докато през нощта експлозия повреди товарния кораб, пътуващ към Украйна, край румънското крайбрежие.
На 24 юли румънският президент Никусор Дан заяви, че румънски изтребител F-16 е свалил неуточнена безпилотна летателна машина над необитаема зона във въздушното пространство на Румъния около 11 часа местно време.
Изпълняващият длъжността началник на Общото командване на румънските въоръжени сили бригаден генерал Георге Максим съобщи, че румънски самолет е пресекъл дрона над югоизточна Румъния.
Румънски военни представители заявиха, че дронът не се е насочвал към Букурещ, нито е летял в близост до военни бази или атомната електроцентрала в Черна вода.
Началникът на Генералния щаб на румънските въоръжени сили генерал Георгица Влад заяви, че румънските власти все още разследват типа и произхода на дрона, но отбеляза, че той визуално прилича на руски дрон от типа "Шахед" или "Геран-2" (вариант на "Шахед").
USD
CHF
GBP
xd
на 25.07.2026 в 15:05:58 #1Засилени удари отзад по натата расклащат власта на розовите прашки на всякви макрончета Засилени удари по дупетатите от Тел-Авив расклащат украинските пейсове Какви още глупости ще напишете?