Българският шампион Левски е близо до привличането на бившия футболист на Арда Феликс Ебоа Ебоа. Информацията е на журналиста Фуад Алакбаров, като "сините" са в конкуренция с Нефтчи Баку за подписа на защитника.
Договорът на Ебоа Ебоа с клуба от Кърджали изтече и той може да премине в Левски като свободен агент.
"Сините" със сигурност търсят централен защитник, тъй като хърватинът Стипе Вуликич получи контузия в края на миналия сезон и все още не е възстановен. В същото време има сериозен интерес и към Кристиан Макун, който може да бъде продаден, но това евентуално ще стане след първите мачове на "сините" в Шампионската лига.
Левски се специализира и в привличането на играчи от Първа лига, на които не им трябва дълъг период за адаптация към първенството. По този начин в Левски пристигнаха Оливер Камдем и Хуан Переа от Локомотив Пловдив, както и Армстронг Око-Флекс от Ботев Пловдив. По същата схема бе привлечен и Мазир Сула, който имаше сериозен опит в Черно море.
За интерес на Левски към Ебоа Ебоа се заговори още в края на месец май.
29-годишният футболист е от академията на Пари Сен Жермен и е играл за втория тим на парижани, преди да премине в Гинган. Там има мачове за първия и втория отбор. През 2019 играе с Гинган финал за Купата на лигата във Франция, загубен от Страсбург след изпълнение на дузпи.
Негов съотборник тогава е настоящият френски национал и нападател на Интер Маркюс Тюрам.
През 2024 той е привлечен в Арда, като вече има 66 мача и 5 гола за тима от Кърджали. Той има и един мач за националния тим на Камерун, когато е едва на 18 години.
USD
CHF
GBP
gychopopov
на 21.06.2026 в 08:04:55 #45Феликс ги Ебоа Ебоа...
gychopopov
на 21.06.2026 в 07:37:49 #44blau_herz_1914 на 20.06.2026 в 16:25:31#6 И защо има петолъчка в еНблемата ви ---------------------------------------------------------------- И наcpaна шума!
don-julio
на 20.06.2026 в 21:27:37 #43Този Ебоа Ебоа припоците люто на баражието
Да идва 
reddevills
на 20.06.2026 в 20:08:51 #42Интересен трансфер според името
blau_herz_1914
на 20.06.2026 в 17:49:30 #41Ае, ч'езвам да си разходя косматия гъСь

blau_herz_1914
на 20.06.2026 в 17:48:39 #40А вие къде бяхте, когато отбора ви беше пред Фалит?... Риторичен въпрос
.... Видяхме къде бяхте... В скута на ГГ
,заслепени от обещания за много титли и успехи 
blau_herz_1914
на 20.06.2026 в 17:46:30 #39user avatar 109640 Следвай oreshnik на 20.06.2026 в 17:24:30#29 Ало варваш, че вие като фенове сте спасили нещо си в много дълбока грешка. =========== Вярвам, че аз и още стотици хиляди отделихме от залъка си за любимия отбор
.Шиши и Боко не ме интересуват, те само могат да ни , авиждат на Сините Сърца
.Интересува ме, че Синята общност не остана безучастна и това ги видяхте и вие
.
blau_herz_1914
на 20.06.2026 в 17:42:37 #38Тука е ибаси жегата
: .Изпържи ми се мозАка
,ама сега от 40°,падна на 37° и бегам да си сипя

blau_herz_1914
на 20.06.2026 в 17:41:02 #37Айде, стига толкова лакардии, приятен следобед на всички
.Време е за разходка и студена биричка 
blau_herz_1914
на 20.06.2026 в 17:39:42 #36Червено-за момиченце
Синьо -за момчета

blau_herz_1914
на 20.06.2026 в 17:39:00 #35oreshnik на 20.06.2026 в 17:25:37#31 А кой колко обича се вижда на мача. По равно сме. Ма ние сме по-красиви ========= Съм, красиви сте като косматия гъСь на Танас
,а с тия червени парцалки сте като .... от някой бардак
.Знаеш червения цвят какво символизира и за кого е прието да го носи и съответно синия 
blau_herz_1914
на 20.06.2026 в 17:35:55 #34user avatar 109640 Следвай oreshnik на 20.06.2026 в 17:28:33#32 Вие и сега сте. Подариха ви титлата и решихте, че сте станали отбор ====== И преди да ни я "" ПОДАРЯТ", пак си обичахме отбора, подкрепяхме си го и не го предадохме , въпреки 17-годишната суша без " подарена " титла
.... Бесеамницииии, как ни мъчиха 17 х да не ни подарят титлааааа
... Не знаят ли, че и ние пеем за победа като едно б'рачеди от Парка на Свободата, а не за отбора

blau_herz_1914
на 20.06.2026 в 17:32:06 #33След 90-те и по време на Демокрацията или както аз я наричам криворазбраната ни Демокрация-Анархия, започнаха феновете и на двата отбора да навдигат глас и все по-често този глас да се чува. Назначаваха и уволняваха треньори и играчи и какво ли още не, след наше негодувание или одобрение(друг е въпроса колко е правилно това).Вие се съгласите с ГГ и му ударихте рамо да ви подмени отбора... а, бе направо си го замени, а ние се обединихме и направихме всичко възможно да си запазим Клуба.... Разни там АД-та, ООД, ЕАОД или там както се казва, не ме интересуват. Аз съм си левскар и съм за ФК ЛЕВСКИ, а не за АД Левски и се гордея, че спомогнах да си спасим любимия Футболен Клуб, а не Акционерното Дружество
oreshnik
на 20.06.2026 в 17:28:33 #32Вие и сега сте. Подариха ви титлата и решихте, че сте станали отбор
oreshnik
на 20.06.2026 в 17:25:37 #31А кой колко обича се вижда на мача. По равно сме. Ма ние сме по-красиви
blau_herz_1914
на 20.06.2026 в 17:24:54 #30До 90-те бяхме БЕЗГЛАСНА БУКВА
oreshnik
на 20.06.2026 в 17:24:30 #29Ало варваш, че вие като фенове сте спасили нещо си в много дълбока грешка. Шиши и Бойко натискаха всички наред за да не си търсят парите, да опрощават и да си затварят очите. Нагло твърдите, че понеже вие сте лефски, всички са ви длъжни. Обаче нещата са други, не случайно черепа избухна вчера. А скоро ще има вероятно и други. Община, нап, гбс... Разсрочено на разсроченото.... Сметката трябва да се плати.
blau_herz_1914
на 20.06.2026 в 17:24:05 #28oreshnik на 20.06.2026 в 17:20:28#26 Вие ли отчитате? Дето викате нищо общо с МВР а всички доносници и милиционери са при вас? ----------------------- Едно са настроенията и желанията на феновете, друго е самата Система и са риташ срещу ръжена. Ако си съвременник на събитията или детството то е било през 80-те години , знаеш как е. Същото се отнася и за вас. Никой не ви е питал , нито пък сте можели да рипате ако сте нещо против.
blau_herz_1914
на 20.06.2026 в 17:20:39 #27Черепа тоже да го
Ще хване от всички най- големия .!.
oreshnik
на 20.06.2026 в 17:20:28 #26Вие ли отчитате? Дето викате нищо общо с МВР а всички доносници и милиционери са при вас? Или дето милицията ви плащаше всичко допреди 5 години? Но вие нямате нищо общо И какво обичате не знам, но вие излязохте с фанелки аз мразя ЦСКА Вие сте тежки комплексари, откраднали името на Апостола, припознали 5 пъти нов отбор, но нагли като хлебарки. Затова никой не ви обича.