Чрез своите действия правителството на тройната коалиция показа недвусмислено, че не може да води принципна и дългосрочна политика в областта на земеделието.
На производителите се предлагат временни и частични финансови решения, които не могат да допринесат за дългосрочно планиране в сектора, смятат от партията.
Досега всички направени плащания са в резултат от активния натиск и протестни
действия от страна на браншовите организации в земеделието.
В тази връзка депутатът от Обединени земеделци Венцислав Върбанов внесе
предложение между първо и второ четене на бюджет 2009 за гласуване на 378 млн.
лева за национални доплащания към директните плащания на площ. Парламентарното мнозинство обаче не пожела да вземе под внимание направеното предложение.
Липсата в приетия бюджет 2009 на национални доплащания за зърнопроизводителите ще доведе до фалита на много от тях и ще предизвика зърнена криза в страната през следващата година.
България е единствената страна в ЕС, в която не са предвидени такива доплащания от държавния бюджет.
Минувач
на 19.12.2008 в 08:49:05 #1Адонай Навярно по това време сте били в Анадола и сте минавали прав под масата, защото сте забравили, че в края на 80-те години внасяхме картофи от Полша, зеле и пипер от Унгария. И тогава имаше внос на телешко месо от Аржентина. Проблемът ни е, че контролните функции на държавата са силно размити и дълбоко корумпирани. И тогава сме яли диоксиново месо, и радиоактивно мляко на прах от Украйна (влагано в киселото мляко и колбасите), но никой не се е сещал да го анализира, защото номенклатурата се снабдяваше с хранителни продукти отглеждани в специални стопанства. Никога реалната икономическа власт не е била в други ръце, освен в тези, които управляваха и преди. Набийте си го това в главата, ако можете.