Лидерът на "ДПС - Ново начало" Делян Пеевски застана на страната на протестиращите лекари и здравни работници.

"Протестите на медиците и здравните работници, заради недостойното им възнаграждение и лошите условия на труд, са много лош знак за състоянието на държавата, защото първата работа на една държава е да обезпечи най-важните сфери, в които опазването на здравето и живота на хората е неотменим приоритет", коментира той.

"Щом лекарите са на улицата, значи въпросите не са решени и отговорността за решаването им е на управлението", допълва още Пеевски. 

Той призовава министрите на здравеопазването и финансите "незабавно да откликнат на протестите на лекари и здравни работници с адекватни действия и да направят необходимото, така че системата да работи нормално, в защита на здравето и живота на хората".

Работещите в сферата на здравеопазването и днес излизат на протест с искане за увеличение на трудовите им възнаграждения. Те бяха вдигнати с 5%, но според протестиращите от сектора подобно повишение на заплатите е "унизително".

Освен повишение на заплатите, от Националния синдикат "Защита" призовават и за справедливо финансиране на болничната дейност.

Лекарите подкрепят протеста на психиатрите за по-високи заплати

Лекарите подкрепят протеста на психиатрите за по-високи заплати

България е на последно място в ЕС по брой психиатри на 100 000 души населениe