Парламентарната група на ПП-ДБ също се регистрира в Централната избирателна комисия (ЦИК) за предстоящите предсрочни парламентарни избори, които ще се проведат на 19 април.
В отговор на въпрос на News.bg пред журналисти в парламента лидерът на ПП Асен Василев заяви, че коалицията се регистрира с 8800 подписа за силна България в силна Европа.
Той увери, че няма спорове относно листите на коалицията. В срок до две седмици те ще бъдат публикувани, стана ясно по време на изявлението пред медиите. Не стана ясно обаче в част от листите ли ще бъдат Явор Божанов и Даниел Лорер.
Съпредседателят на "Да, България" и народен представител от ПП-ДБ Божидар Божанов заяви, че коалицията се явява единна и силна на предсрочния вот. "България трябва да бъде свободна от корупция, да има върховенство на закона и България да бъде в центъра на Европа в международната и сложна обстановка", коментира Божанов.

USD
CHF
EUR
GBP
Tomorrow
на 04.03.2026 в 12:07:45 #1А междувременно ППДБ загубиха катастрофално кметските избори и в седемте населени места.