Новият особен управител на българските активи на руската петролна компания "Лукойл" Румен Спецов е предприел първото си действие на поста, като е подписал решение за освобождаването на Евгени Маняхин като председател на Управителния съвет на рафинерията "Лукойл Нефтохим Бургас".
Спецов е отменил и правомощията на Маняхин да представлява дружеството.
"От момента на вписването в Търговския регистър на оттеглянето на овластяването, г-н Маняхин няма да има представителна власт по отношение на дружеството и няма да има право да представлява дружеството", се посочва в решението, цитирано от БНТ.
Все пак Маняхин остава в Управителния съвет на дружеството като негов член.
Той заемаше поста на председател на УС на "Лукойл Нефтохим Бургас" от 2023 г., когато замени на поста Илшат Шарафутдинов. Причината за рокадата тогава бяха санкциите на ЕС срещу Русия, които забраняват на руски граждани да заемат ръководни постове на стратегически обекти в страни от общността. Маняхин е със швейцарско гражданство.
Шарафутдинов остана в компанията като оперативен мениджър.
Засега все още няма промени в ръководствата на останалите български активи на "Лукойл" - бензиностанциите "Лукойл България", доставчикът на авиационно гориво "Лукойл Ейвиейшън" и на корабни горива "Лукойл - България - Бункер".

USD
CHF
EUR
GBP
power
на 18.11.2025 в 15:02:03 #1Блядовете вън !!