Реал (Мадрид) спечели Световното клубно първенство за трети път поред и записа името си в историята. На финала в Абу Даби "белите", за които това е четвърти трофей в надпреварата, победиха с 4:1 Ал Аин.

Тимът на Сантиаго Солари не срещна особени трудности срещу представителя на домакините и с голове на Лука Модрич, Маркос Йоренте и Серхио Рамос, както и автогол на Яхия стигнаха до заслужен успех. За Ал Аин точен бе Цукаса Шиотани.

Реал (Мадрид) - Ал Аин 4:1

Реал (Мадрид) - Ал Аин 4:1, автогол на Яхия

"Белите" са на прага на ново историческо постижение

Двубоят започна с греда на "белите". Йоренте намери Лукас Васкес, чийто шут срещна далечната греда. Малко след това Марсело опита удар, който бе неточен.

В 12-ата минута Ал Аин изпусна великолепен шанс да открие резултата. Ел Шахат преодоля Варан и Куртоа и стреля, но Рамос бе застанал на голлинията и изби топката.

Две минути по-късно Реал поведе. Модрич получи топката пред наказателното поле и с фалцов удар не остави шансове на Халид.

Снимка 396947

В 16-ата минута Кайо вкара гол, който справедливо бе отменен заради засада. Малко след това опасен удар на Лукас Васкес мина покрай гредата.

В 35-ата минута пред Бензема се откри отличен шанс да се разпише. Васкес намери френския нападател в наказателното поле, но ударът му мина над вратата. Четири минути след това Халид изби удар с глава на Бейл след изпълнение на корнер.

Реал излезе през второто полувреме в търсене на втори гол. В 50-ата Модрич нахлу в наказателното поле и центрира, създаде суматоха и атаката завърши с атрактивна задна ножица на Бейл, при която топката прелетя малко над гредата.

Снимка 396949

Три минути след това Бейл проби отляво и намери Бензема, който стреля неточно. В 59-ата минута Бензема и Модрич направиха двойно подаване, но вратарят на Ал Аин отрази удара на френския стрелец. След центрирането от корнер защитник изби топката, която стигна до Маркос Йоренте, а халфът с мощен удар я заби във вратата за 2:0.

В 65-ата минута Бейл бе изведен сам срещу Халид, но вратарят успя да се справи с удара на уелсеца.

Снимка 396950

Източник: Twitter

В 76-ата минута "белите" стигнаха до трети гол. Серхио Рамос бе най-добре позициониран при центриране от корнер и с глава прати топката във вратата.

Ал Аин все пак стигна до почетно попадение. В 85-ата минута Кайо центрира от пряк свободен удар, а с хубав удар с глава Цукаса Шиотани успя да се разпише.

В продължението на срещата резервата Винисиус напредна отляво и опита удар, който Яхия засече в собствената си врата.