Двама пешеходци загинаха след катастрофа на бул."Никола Петков" в Стара Загора, съобщиха от пресцентъра на ОД на МВР.
Инцидентът е станал снощи около 19 часа.
Поради несъобразена скорост 29-годишният шофьор на "Опел Корса" изгубил контрол над автомобила и навлязъл с колата в десния тротоар.
Блъснати са двама пешеходци - на 56 и на 31 години.
От удара по-възрастният мъж е загинал на място. С множество травми по тялото и с опасност за живота вторият пешеходец е бил настанен в МБАЛ - Стара Загора, където през нощта е починал.
Образувано е досъдебно производство. Работата по случая продължава.
nqgo
на 25.10.2010 в 17:36:26 #1мястото където е станало е много коварно... повечето шофьори там се отпускат вкл.и аз пътя е прав хубав и двулентов в едната посока...преди няколко дни пак имаше голяма катастрофа ...за последните няколко години доста хора изгубиха живота си там въпреки засиленото полицейско присъствие ,трябва да се вземат и допълнителни мерки няколко камери и гърбици + почиствне на подлезите които са ужасни...![](https://webnews.bg/assets/images/emoticons/icon_sad.gif?_=1446728989)