Благотворителен базар на ръчно изработени предмети от жени от село Скребатно беше представен в Народното събрание.
Жените от селото бяха поканени от народния представител Даниела Савеклиева.
Събраните средства от благотворителната инициатива ще се използват за възстановяването на изгорялата сграда, в която се помещаваха читалището, кметството, библиотеката и пенсионерския клуб на селото.
Савеклиева призова всички да се включат и да помогнат на възрастните жени да възстановят читалището си.
Председателят на Народното събрание Цвета Караянчева също се включи в призива с думите "Бъдете щедри, за да се запазят традициите в Скребатно".
От своя страна председателят на ПГ на ГЕРБ Цветан Цветанов заяви, че от партията са направили дарение от 5 000 лв. за възстановяването на читалището и това, което зависи от правителството ще бъде направено.
Той посъветва всички да посетят Скребатно и да се запознаят с местните гостоприемни хора там.