Извършването на сеч и дърводобив в Странджа е под изключителен контрол. Това заяви директорът на Югоизточното държавно предприятие в Сливен инж. Димчо Радев, цитиран от БНР. По думите му наводненията в Царево и село Кости не се дължат на обезлесяване, а на огромните количества дъжд, паднали през изминалите дни.

Той посочи, че Югоизточното държавно предприятие извършава дърводобив в района на Странджа, но той е под строг контрол. Според него Странджа е районът с най-строг контрол от всички органи.

Радев подчерта, че в района на Кости, Граматиково и Царево е паднал дъжд колкото при изпускане на яз. "Копринка" в Казанлък, чийто резерв е 150 млн. куб. метра вода.

Според Димчо Радев трябва да се намери баланс между опазването на околната среда и застрояването и подобряването на инфраструктурата в региони като Странджа.

Припомняме, че на 5 септември потоп заля Царево и близките населени места. Водното бедствие взе четири жертви и причини щети за милиони левове. Началникът на Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" Александър Джартов изрази съмнение, че само природата носи вина за бедствието. Правителството обяви 8 септември за ден на траур.

Остава в сила бедственото положение в Царево

Остава в сила бедственото положение в Царево

Запазва се и препоръката водата от чешмите в града да не се пие