
При проверка на трафопост е станало ясно, че има отклонение на ползваната ел. енергия от хотел „Бургас".
Това е ставало чрез специално поставен уред, който е отчитал по-малко киловат. Същите нередности са открити и при ел. захранването на хотел „Русалка"
Продължават проверки и на друго обекти в комплекса, но от несебърската полиция заявиха, че със сигурност ще има открити още крадци на ток.
От администрацията на хотел „Бургас" заявиха, че не знаят за какво става въпрос и не са запознати със случая.
До 2007 г. хотелът беше собственост на убития несебърски бос Димитър Янков.
Сега акционери са неговите наследници и съдружници в бизнеса му.
Ресторантьори заявиха за newsbg, че краденето на ток е почти масова практика в комплекса. Това важи най-вече за хотелите, в които се натрупват огромни сметки за сезон.
Справките сочат, че за хотел със средна леглова база между 400 и 600 бройки от май до септември сумата надхвърля 450 000 лв.
Много често се правят опити чрез различни трикове да се отклонява ел. енергия и да се спестяват пари. От EVN и РПУ Несебър заявиха, че ще продължат да търсят нарушители през цялото лято.
Междувременно от ОДП Бургас уточниха ситуацията след консултации с експретите от EVN.
Количеството протекла електроенергия през кабелите, захранващи хотелите или големите търговски обекти се осъществява посредством монтиране на токови трансформатори, които пропорционално намаляват количеството на електропотока за да може същият да се отчете от измервателните уреди.
Неправомерното въздействие се е изразило в разменяне краищата на токовите трансформатори, като по този начин се е получила необхваната енергия.
Практически не може да се говори за кражба на ток, а за количество необхванат от измервателните уреди ел. поток.
То ще бъде изчислено посредством формули и по този начин ще се се ликвидира създалата се ситуация.
ostrovitjan
на 13.06.2008 в 21:42:10 #12Това е ставало чрез специално поставен уред, който е отчитал по-малко киловат. Егати изречението.....
всезнайкото
на 13.06.2008 в 21:02:48 #11пък на нашата улица една сладкарница краде ток 10 години преди да ги усетят-когато я строели се закачили за захранващия таблото кабел преди електромера и готово но НЕК се усъмнили накрая в ниските сметки за ток и ги гепиха
critic
на 13.06.2008 в 21:01:25 #10Това би било добра новина, ако "започнаха" беше истина. Ако пък бяха само хотелиери - направо идеално...
българче
на 13.06.2008 в 20:40:40 #9Добре казано Раста! Значи не било кражба видите ли, а грешка на елекротехника монтирал специалното устройство спомагащо необхващането на консумирания ток. Подозирам че грешката е лично на споменатия покоен разбойник, когото само Господ може да го съди сега. В заключение - престъпност няма, има необхващане на консумираните стоки или услуги, а в някои мнооого редки случаи на парични средства от ЕС. Поръчкови убийства също няма, има неразумно застанали на пътя на куршумите каръци. Това е. И пак да гласувате за нас, чувате ли!!!
гост
на 13.06.2008 в 20:32:41 #8Мда... мошеническият манталитет си казва думата... Апропо, какво стана с пречиствателните станции, с канализацията и т.н.? Или пак там хората се къпят в смес от морска вода и л...а?
SLRasta
на 13.06.2008 в 20:04:53 #7И това не е всичко... "Практически не може да се говори за кражба на ток, а за количество необхванат от измервателните уреди ел. поток." Та аз като отида в денонощния и си купя една бира и изнеса 5 под якето, практически не става въпрос за кражба, аз за "необхванати" от касовия апарат бутилки... Мммм харесва ми!
SLRasta
на 13.06.2008 в 20:01:41 #6"Количеството протекла електроенергия през кабелите, захранващи хотелите или големите търговски обекти се осъществява посредством монтиране на токови трансформатори, които пропорционално намаляват количеството на електропотока за да може същият да се отчете от измервателните уреди." Ехооооооо. земята вика журналиста! Кво точно става в това изречение, защото аз не разбирам!
Asparyx
на 13.06.2008 в 19:53:29 #5Собствениците плащат на шефа на пласмента и ... фокус- мокус електромера показва колкото искаш!

пеше
на 13.06.2008 в 19:50:24 #4Не са започнали от вчера да крадат ток, и не се поставя никакъв уред. Има си хора за тая работа, има си и тарифа.
demran
на 13.06.2008 в 19:29:13 #3Па то не е нещо ново,може би 90 % от нещастния бизнес краде ток,ако не и повече.То защо я приватизираха енергото.Не можаха да спрат крадците.А трябваше да вдигнат цената на тока 2 но 3 но ,но тогава народа щеще да се пробужда.Решиха че достатъчно са се разраснали.А сега плащаме луди пари за ток.Мамка ви политически мафии.Те циганите са нищо спрямо тях
FallenAngel
на 13.06.2008 в 19:29:03 #2ах мама ви а после ние плащаме загубите ... държава на лудостта е това и само луди в нея
dddddd
на 13.06.2008 в 19:14:02 #1Цигани и комунисти - разлика няма.