Пред иранското посолство в София се състоя протест, който бе провокиран от събитията в Иран, съобщи БНТ.
Протестиращите отправиха апел за незабавно спиране на кръвопролитията в страната и за прекратяване на насилието над мирни граждани. Те се обявиха и против арестите на журналисти в Иран.
България се присъединява към протестите по света, призоваващи за солидарност с жертвите от началото на мирните протести миналата седмица, обявиха събралите се пред посолството.
Те настояха за незабавна реакция от страна на българската държава, която според тях трябва да заеме ясна позиция срещу насилието и убийството на невинни граждани. Събралите се почетоха паметта на убитата 23-годишна Неда, чиято смърт потресе света.
Междувременно сблъсъците между протестиращи и силите за сигурност в Техеран продължават.
Чорлав
на 26.06.2009 в 01:00:10 #3Това видео само показва какви зли изчадия са тези, които организират разни револщцийки и чрез подобни поръчкови разстрели подкопават страните които не им се подчиняват! цру, ми6 и мосад са истинските терористи, а страните им са тумори на красивата ни планета
plamen44
на 25.06.2009 в 16:43:23 #2А на бас че няма да има повече от 30-40 чифутски подлоги.Апропо сгоден случай да начупиш канчето на чифут!!! А бе чифута мое винаги да го натупаш,тай си знае защо!!!!
Avenger_
на 25.06.2009 в 16:01:46 #1Дойче Веле: Случаят "Неда" - достоверен или не? Обратната страна на техническия бум Това Техеран ли е изобщо? Наистина ли е станало сега? Или може би на друго място по друго време? Или просто това филмче показва онова, което иска да покаже? Това е обратната страна на новата техника. Кадрите от Техеран обикалят за нула време света, но тяхната достоверност не може да бъде проверена. Което разбира се не намалява медийното им въздействие: "Кадрите обикалят света, кликвани са милиони пъти. Така се създава една реалност, за която изобщо не знаем дали наистина съществува", казва Шумахер. В случая Неда това е особено показателно. Бруталността придава на тези кадри символно значение. Но редакциите трябва да бъдат много предпазливи, когато ги използват. По време на безредиците в Тибет например светът видя една снимка, показваща полицаи, които налагат няколко души. Оказа се обаче, че снимката не е от Тибет: "Доста вестници, включително и нашият, представиха тази снимка като илюстрация на ставащото в Тибет. В действителност снимката е била направена в Непал. Нищо чудно, че китайското правителство бе разгневено", казва Мерседес Бунц, онлайн-шеф на вестник "Берлинер Тагесшпигел". Подобно било сега и положението с новините и видеокадрите от Иран