ВМРО-Варна ще организира предупредително затваряне на Аспарухов мост срещу настаняването на нелегални имигранти в града.
Това обяви на пресконференция областният координатор на партия за Варна и Шумен Живко Костадинов. Причината за акцията са откритите в квартал "Аспарухово" във Варна нелегални имигранти и слуховете за настаняване на бежанци в двете поделения в квартал "Владислав Варненчик", уточни той. Костадинов каза, че блокирането на Аспарухов мост ще е най-вероятно следващата седмица. За да се съберат по-голям брой хора, ВМРО най-вероятно ще създаде и група в социалната мрежа фейсбук.
"Разговаряли сме и с местни политици и всички са на мнение, че Варна не трябва да се превръща в бежанско гето", каза координаторът на партията.
По думите му ВМРО започва разговори с жителите на "Аспарухово" и "Владислав Варненчик", защото според партията настаняване на имигранти ще повиши криминогенната обстановка. Ако въпреки предупредителното затваряне на моста се стигне до настаняване на имигранти и бежанци, ВМРО ще предприеме всекидневни протести под една или друга форма, като недоволството може да се пренесе и пред сградата на областната управа във Варна, обобщи Костадинов.
Batko234
на 13.11.2013 в 16:38:28 #2Пречупената истина за Батко - www.stigabe.com/отворено-писмо-до-батко
bahur
на 13.11.2013 в 16:31:06 #1Ахааааааааа! Тези дни бях във Варна и минях покрай бившето строително поделение във Владиславово. Би трябвало да е изоставено от много години, но този път в горните корпуси (сградния фонд е огромен) светеха лампи, което никога не е било.
Подготвят се или вече са там. 