Голяма концентрация на амоняк е довела до измирането на 20 тона риба в река Тимок, съобщи БНР.
Екологичната катастрофа е станала в края на миналата седмица край Княжевац.
Засега е известно, че замърсената вода е изтекла в реката от градската канализация. Според първоначалните информации на някои места, където в реката изтича градската канализация, има до 16 пъти по-високо съдържание на амоняк от допустимите количества.
USD
CHF
GBP
Рошко
на 01.07.2007 в 22:38:55 #5IstinaTa
на 01.07.2007 в 21:01:37 #4Observer9
на 01.07.2007 в 20:52:37 #3keke25
на 01.07.2007 в 18:16:05 #2Sonic
на 01.07.2007 в 17:46:23 #1