Отново ще има директна въздушна връзка между България и Армения. Полетите между София и Ереван се възобновяват от 7 ноември 2026 г., съобщава на TravelNews
Възстановяването на директните полети е важна стъпка за подобряване на свързаността между България и Армения и създава нови възможности за пътувания между двете страни.
По информация на TravelNews двупосочен билет струва поне 279,14 евро. Цената е без включен чекиран багаж. Предвижда се полетите от София до Ереван да се извършват всяка събота. Полетът е с продължителност 2 часа.
Очаква се линията на GullivAir да улесни както туристическите пътувания, така и бизнес контактите и обмена в редица други сфери. Директната връзка ще даде допълнителен стимул за развитието на туризма, бизнеса, културния и спортния обмен, както и за реализирането на нови двустранни инициативи и проекти от взаимен интерес.
Очаква се възобновяването на полетите от София до Ереван да направи пътуването между двете столици по-удобно и достъпно, като същевременно открива нови перспективи пред туристическия и бизнес обмен.
USD
CHF
GBP