Барселона спечели своята 24-а титла на Испания. „Каталунците“ защитиха отличието си и финишираха с 91 точки, една повече от втория Реал (Мадрид), съобщи Топспорт.бг.

„Ла Месия“ победи Гранада с 3:0 в среща от последния кръг на Примера дивисион. Попаденията за успеха на Барса реализира Луис Суарес, който бе точен в 22-та, 38-та и 86-та минути.

До края на първата част не се стигна до нови голови опасности и двата отбора се оттеглиха на почивка.

Барса можеше да стигне до трети гол малко след подновяването на играта, но Фернандес изби удар на Меси от свободен удар.

В 58- ата минута Рико пропусна да намали резултата, след като ударът му не затрудни Тер Щеген.

Четири минути преди последния съдийски сигнал Неймар асистира на Суарес, който оформи своя хеттрик и сложи точка на спора.