Манчестър Юнайтед унищожи Бирмингам с разгромното 5:0 в мач от 24-ия кръг на Висшата лига. Юнайтед имаше пълно приемущество над съперника си и напълно заслужено доминираше през цялото времетраене на срещата.

Над всички бе българинът Димитър Бербатов, който вкара хеттрик. Митко откри резултата още във 2-ата минута, а след това добави още две попадения в 31-ата и 55-ата минути. Другите две попадения бяха дело на Райън Гигс в последната минута на първото полувреме и на португалската звезда Луиш Нани в 76-ата.

Срещата започна взривно за "червените дяволи". Още във 2-ата минута Митко Бербатов отбеляза гол. Райън Гигс центрира от корнер, Джон О'Шей я отклони към голлинията, където Бербо от непосредствена близост вкара за 1:0. Само секунди по-късно отново Митко бе близо до гол, но не успя да се възползва от груба грешка на Бен Фостър.

Малко по-късно и Видич се разписа, но попадението му бе отменено справедливо. Удар на Бентли пък бе най-чистата ситуация за гостите изобщо през първата част. По този начин на играч бе неминуемо Юнайтед да вкара още попадения. Второто бе дело отново на Манчестър Юнайтед.

Бербо комбинира с Андерсон, топката мина и през Руни, за да попадне отново в Бербатов. Българският нападател финтира съперник и вкара за 2:0. В 45-ата минута отново българинът бе в основата на гола. Митко се пребори за една топка. След това по прекрасен начин изведе Руни в коридор, а англичанинът направи прекрасна асистенция към Гигс, който с хубав удар под гредата направи резултата класически.

Второто полувреме не се различаваше по нищо от първото. То започна с уникален пропуск на Руни. В 53-ата минута обаче Бербо вкара своя хеттрик и общо 17-и гол във Висшата лига през този сезон. Ван дер Сар изчисти една топка, тя попадна в Руни, който продължи към Гигс, а уелсецът центрира остро на дузпата, където Бербатов с отсечен шут прати топката в мрежата за 4:0.

Този гол изправи Бербо и пред друг рекорд. Той стана вторият играч на Юнайтед и общо трети във Висшата лига с три хеттрика. Преди него постижението са постигали Рууд ван Нистелрой и Алън Шиърър.

До края на мача имаше време за още едно попадение на Манчестър Юнайтед. Нани направи страхотен самостоятелен пробив и реализира в 76-ата минута петия гол в полза на Юнайтед