Отборът на Борусия (Дортмунд) направи поредна голяма крачка към титлата в Бундеслигата. Момчетата на Юрген Клоп разбиха Хановер с 4:1 в голямото дерби от 28-ия кръг, като по този начин съхраниха аванса си от 7 точки пред втория в класирането Байер (Леверкузен).

Първото полувреме на мача бе интересно, но не предложи голове. Нищо подобно след почивката. Малко повече от 80 000 зрители на „Сингал Идуна Парк" станах свидетели на голова фиеста, която завърши с успех за домакините.

Резултатът в мача изненадващо или не откриха гостите от Хановер. След едно остро центриране от ляво и неразчетено излизане на Вайденфелер, Абделау засече топката в мрежата на домакините - 0:1. Отговорът на Борусия обаче бе светкавичен. 19-годишният Марио Гьотце буквално се подигра с отбраната на Хановер, след като премина през четирима играчи на съперника, преди да мушне топката покрай Фромловиц - 1:1.

В 64-ата минута публиката на „Сигнал Идуна Парк" отново бе на крака. Писчек центрира от дясно, Бариос се извиси над отбраната на гостите и с глава изведе своя отбор напред. От тук до края на мача за Борусия бе лесно.

Гостите се хвърлиха в хаотични атаки и получиха още два гола. Бариос в 73-ата се разписа с удар от около 10-12 метра, а крайното 4:1 оформи Гроскройц, който завърши нова отлична контраатака на своя отбор.

БОРУСИЯ -ХАНОВЕР 4:1

0:1 Абделау (57')
1:1 Гьотце (59')
2:1 Бариос (64')
3:1 Бариос (73')
4:1 Гроскройц (83')

Борусия: Вайденфелер, Писчек, Суботич, Хумелс (80' Сантана), Шмелцер, Бендер, Сахин, Гьотце (84' Да Силва), Левандовски (70' Бласчиковски), Гроскройц, Бариос

Хановер: Фромловиц, Черундоло, Хагуи, Погатец, Шулц (61' Шахед), Шмидебах (76' Карлитос), Пинто, Стидл, Ройш (46' Шлаудрафт), Конан, Абделау