илотът на Ред Бул Себастиан Фетел е новият световен шампион във Формула 1. Германецът спечели последното за сезона състезание на пистата "Яс Марина" в Абу Даби. Фетел, който се превърна и в най-младия първенец, поведе колоната без никаква грешка до самия край на надпреварата.

Основният фаворит за титлата и лидер в класирането при пилотите преди началото на състезанието - Фернандо Алонсо, завърши едва седми. Може би ранното влизане на испанеца в бокса му коства по-предно класиране и третата световна титла във Формула 1. Другият претендент за първото място - Марк Уебър, също се провали.

Пилотът на Ред Бул завърши на осма позиция. Втори пък се нареди Люис Хамилтън. Британецът "диша" във врата на Фетел по време на цялото състезание. Но така и не успя да достигне до удобен момент, в който да атакува първото място. Световният шампион за 2009 Дженсън Бътън с Макларън финишира трети. Ред Бул пък постигнаха двойна победа след първото място и при конструкторите.