Ювентус победи много драматично Лацио с 2:1 в дербито на 16-ия кръг в италианската Серия „А".  Двата отбора напълно отговориха на големите очаквания и изиграха много силен мач, в който всеки един от тях можеше да стигне до победата.

Стадио „Олимпико" в Торино бе „взривен" още във 2-рата минута, когато домакините откриха резултата. Алберто Акуилани центрира топката в наказателното поле, където най-съобразителен бе Джорджо Киелини, който с глава отблизо матира Муслера.

Отговорът на гостите от Рим бе почти мигновен. В 14-ата минута след изпълнение на корнер, топката попадна в звездата Ернанеш, който продължи към Мауро Сарате, а нападателят нямаше проблеми да изравни с удар от малкото наказателно поле.

Няколко минути по-късно Акуилани можеше да даде нова преднината на „бианконерите", но ударът му от фаул срещна напречната греда. В 28-ата минута Якуинта също пропусна да направи 2:1, останал непокрит в наказателното поле.

През втората част домакините бяха по-активния отбор на терена. Пропуските на Якуинта и Фелипе Мело обаче ги лишиха от нов гол в началните минути.

Малко преди края на срещата резервата Алекс Дел Пиеро можеше да зарадва публиката, но брилянтното му изпълнение от пряк свободен удар бе избито от Муслера в корнер. Буквално в последната възможна секунда на даденото от съдията 4-минутно продължение Милош Красич проби отлично отдясно, напредна в наказателното поле и мушна топката във вратата, носейки победата за „старата госпожа".