Григор Димитров се класира на полуфинал на турнира в Бризбейн след трудна победа над хита от миналия сезон Доминик Тийм от Австрия, съобщи Топспорт.

Така българската ракета №1 ще играе с победителя от мача между Милош Раонич и Рафаел Надал. Мачът ще се играе утре. Другият полуфинал е Стан Вавринка (Швейцария) срещу Кей Нишикори (Япония).

Състезанието между Димитров и Тийм продължи два часа и четири минути и завърши при резултат 6-3, 4-6, 6-3 за българина.

Двамата се бяха срещали само веднъж досега. През миналата година в Акапулко австриецът спечели четвъртфинала.

Днес Димитров избра да сервира първи и след две възможности за пробив успя все пак да спечели подаването си.

Вторият гейм в сета се оказа ключов. Българинът го спечели при първата появила се възможност.

Последваха игри, в които хасковлията печелеше лесно, а при подаванията на Тийм се стигаше до 40-40.

В края на сета австриецът натисна и за малко не върна пробива. В деветия гейм се разиграха общо 16 точки, но Гришо успя да се наложи и да поведе с 6-3.

Втората част премина под доминацията на младия австриец. Той загуби само 4 точки, когато подаваше и в същото време имаше няколко възможности за пробив.

В последния десети гейм той реализира 12-тия си "брейкпоинт" и изравни сетовете.

В третия сет Димитров печелеше лесно сервис геймовете си, а Тийм се мъчеше и се спасяваше да не бъде пробит.

Закономерно Григор спечели седмия решителен гейм. И след това затвори мача с още един пробив.

Точките в мача са 91 на 82.
Тийм направи 6 аса, но и 5 двойни грешки.
Григор Димитров спаси 13 точки за пробив, което се оказа решаващо за победата му. Той реализира 3 от 7-те си възможности да спечели подаването на съперника си.