Женският волейболен отбор на България отново донесе повод за национална гордост!

Снощи момичетата на Драган Нешич записаха много трудна, но сладка победа над отбора на Турция и се класираха за финал в Европейската лига. Във втория полуфинал в зала „ТВФ Спорт комплекс Башкент" в Анкара нашите се наложиха с 3:2 гейма (25:19, 25:17, 11:25, 23:25, 15:13) в отделните части.

Националките ни започнаха по най-добрия начин срещата и на бързо поведоха с 2:0 на гейма. Точно когато всички очакваха неочаквано лесна победа, сами си направихме живота сложен. Посрещането и сервиса значително се влошиха а туркините се възползваха от това и успяха да стигнат до равенство в резултата 2:2 гейма.

В тай-брека при 6:7 за южните ни съседки, нашите момичета допуснаха поредица от грешки и резултата стана 6:12 в полза на Турция. С невероятен отборен дух и последователност в играта българските волейболистки стигнаха до пълен обрат и спечелиха мача с 15:13.

На финала България излиза срещу друг от фаворитите тима на Сърбия, който ни победи два пъти в Габрово наскоро.