Левски разгроми без проблеми последния в класирането Сливен с 5:0. По този начин „сините" отново са на 8 точки зад лидера Литекс и 6 пред третия ЦСКА.

Резултатът на „Герена" лесно можеше да бъде и двуцифрен. Гостите се представиха изключително слабо, като единствено в началото на мача създадоха нещо по-опасно пред вратата на домакините. Левски пък изпусна една дузина голове, като само завърналият се след контузия Гара Дембеле профука 3 стопроцентови положения.

„Сините" поведоха набързо в 9-ата минута. Йовов изведе Иса по крилото, той напредна и пусна към Дембеле. Първият удар на нападателят бе избит от Караманов, който обаче изпусна топката и тя продължи към голлинията, след което Дембеле я довкара.

Само минути по-късно Гара изпусна да се разпише за отново,останал сам срещу сливенския вратар. Вторият гол за „сините" обаче не закъсня. В 25-ата мин. Дебеле центрира към Юлу-Матондо и крилото се разписа със силен удар с глава. Така белгиецът вкара във втори пореден мач, след като преди седмица донесе победата над Берое.

Само 4 мин. по-късно резултатът бе вече 3:0. Този път Матондо асистира на Дембеле, който останал на 2-3 метра пред вратата, нямаше как да сбърка.

Левски не намали темпото и през втората част, като дори създаде повече положения. Първо в 54-ата мин. Веско Минев улучи гредата с техничен удар. Малко по-късно Иса също се отчете с непростим пропуск. Над всички обаче бе Дембеле, който на два пъти бе извеждан сам срещу Караманов и на два пъти вратарят избиваше ударите му.

Четвърт час преди края обаче Даниел Младенов все пак съумя да реализиранов гол за „сините" след поредната добра атака. Малко преди края пък Дембеле най-сетне  оформи хеттрика си, след като завърши в типичен стил контра на домакините.