Агонията на Миньор в "А" група приключи. Воденият от Стойчо Стоев отбор записа първи точки на сметката си, след като победи у дома Берое с 2:0. Двата отбора се изправиха в първи двубой от 7-ия кръг на първенството, а попаденията за "жълто-черните" вкараха Хазуров и Петров.

Още от самото начало на мача домакините натиснаха своя съперник, но стражът Карамфил Илчев се справи с ударите и центриранията към вратата на Берое. Логичното се случи в началото на втората част, когато Миньор нанесе тежкия си и решителен удар. В 49-ата минута Костадин Хазуров довкара една отбита от Илчев топка и откри резултата.

3 минути по-късно сценарият се повтори. Отново Илчев не изби добре шут на Данчо Тодоров, топката попадна в Петър Петров и той удвои резултата. В края на мача гостите можеха да отбележат поне почетен гол, но Евгени Йорданов направи непростим пропуск от 3,4 метра.

В крайна сметка Миньор заслужено се поздрави с първите си точки за сезона в "А" група.